راهنمای دانلود

به مرور CD.DVD از بین کتاب های موجود در بازار توسط ناشرین برداشته شده و برای دسترسی به محتوای آنها می بایست فایل های مورد نظر دانلود شود. البته این موضوع تا این لحظه برای تمام کتاب ها صدق نمی کند و اکثر محصولات همچنان با CD.DVD عرضه می شوند. اگر تا به حال تجربه دانلود برنامه، موسیقی، فیلم و ... از دیگر سایت های اینترنتی را داشته اید، پس دانلود محتوای کتاب ها نباید برای شما کار سختی باشد، اما اگر چنین تجربه ای را تا به حال نداشته اید با دقت و به ترتیب مراحل زیر را طی کنید تا به آسانی و از طریق هر دستگاهی به فایل های کتاب خود دسترسی داشته باشید.

برای اطلاع از این که کتاب مورد نظر شما نیاز به دانلود دارد یا خیر، می توانید قسمت متعلقات کتاب در صفحه "مشخصات" هر محصول را بررسی کنید. در صورتی که کلمه "CD" یا "DVD" مشاهده کردید به این معنی است که کتاب مورد نظر همچنان به صورت قبل عرضه می شود. اما اگر کلمه "Download" را مشاهده کردید، به این معنی است که باید محتوای صوتی و تصویری کتاب ها دانلود شود. همچنین این امکان وجود دارد که کتاب هم CD.DVD داشته باشد و هم امکان دانلود آن وجود داشته باشد که در این صورت عبارت "CD.DVD/Download" را مشاهده خواهید کرد.

جهت دانلود و استفاده از محتوای صوتی و تصویری کتاب ها مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

برای دانلود فایل ها می بایست به صفحه "دانلود" هر محصول مراجعه کنید و سپس روی نام محصول همانند شکل زیر کلیک کنید. دانلود فایل به صورت خودکار آغاز می شود.

 1. محتوای CD.DVD کتاب ها فشرده سازی شده و فرمت آن .zip است به همین خاطر امکان دانلود آن از طریق تمامی سیستم عامل ها و دستگاه ها وجود دارد.
 2. برای خارج کردن فایل ها از حالت فشرده نیاز به برنامه خاصی نیست چرا که تمام سیستم عامل ها به صورت پیشفرض امکان استخراج فایل های .zip را دارند، با این حال اگر که در خارج کردن آنها به مشکل برخوردید از نرم افزار Winrar استفاده کنید. (برای دانلود نرم افزار Winrar کلیک کنید.)
 3. بعد از دانلود برای استخراج فایل، نیاز به وارد کردن پسورد آن دارید. پسورد تمامی فایل های فشرده شده "zabantop.com" است.
 4. فرمت محتوای CD.DVD کتاب ها به سه شکل زیر است:
  1. فایل صوتی (فرمت mp3)
  2. فایل صوتی و تصویری (فرمت mp3 و mp4)
  3. نرم افزار (فرمت iso و exe)
 5. در صورتی که کتاب مورد نظر شما صرفا به صورت صوتی و تصویری باشد، می توانید هر کدام از فایل های صوتی و تصویری مورد نظرتان را از طریق Media Player های پیش فرض سیستم خود اجرا کنید.
 6. اما در صورتی که کتاب مورد نظر شما نرم افزار آموزشی باشد، فرمت آن .iso است و به دو صورت زیر می توانید از نرم افزار استفاده کنید:
  1. با استفاده از نرم افزار Winrar فایل های آن را استخراج و سپس از بین آنها، فایل با فرمت .exe را اجرا کنید.
  2. با استفاده از نرم افزار Virtual Clone Drive یک درایو مجازی ساخته و فایل مورد نظر را داخل آن باز کنید.(برای دانلود نرم افزار Virtual Clone Drive کلیک کنید)